Home Staging FAQ

Home Staging FAQ powstał z myślą aby w jednym miejscu zgromadzić najważniejsze pytania i odpowiedzi na często zadawane pytania.

 

Często zadawane pytania i odpowiedzi o Home Stagingu i Insta Stagingu.

 

Co to jest Home Staging?

Home Staging to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź do wynajmu. Celem home stagingu jest atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza, które ma pokreślić jego charakter oraz zainteresować jak największą liczbę oglądających nieruchomość i przyspieszyć sprzedaż lub wynajem za możliwie najwyższą cenę.

 

Kto stworzył Home Staging?

Twórcą home stagingu jest Barbara Schwarz, która już w latach 70 zauważyła, że mieszkania specjalnie przygotowane i zaaranżowane pod kątem klientów sprzedają się szybciej i za wyższe ceny. 27 lat później Barb stworzyła IAHSP – międzynarodowe stowarzyszenie Home Stagerów (w którym mam ogromny zaszczyt być i czerpać wiedzę z zagranicznego doświadczenia tej branży). Dziś jest już uznawana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet na świecie z branży nieruchomości. Kobieta wiedziała co robi.

 

Co to jest Insta Staging?

Insta Staging to autorska strategia marketingu nieruchomości Klaudii Leszczyńskiej, dzięki której możesz zarabiać na swoim mieszkaniu jeszcze więcej i jeszcze szybciej. Łączy najnowsze trendy Home Stagingu ze Story Tellingiem i marketingiem sensorycznym.

 

Jakie są etapy Home Stagingu?

  1. Konsultacja
  2. Identyfikacja klienta docelowego
  3. Kalkulacje
  4. Odgracanie / Decluttering
  5. Depersonalizacja
  6. Naprawy i odświeżanie nieruchomości
  7. Organizacja zamówień i transportu
  8. Stylizacja i Dekoracje
  9. Sprzątanie
  10. Insta Staging

Co to są konsultacje Home Staging?

Konsultacja to czas na Twoje zmiany. Podczas konsultacji Home Stagingowej możemy omówić proces zmian w mieszkaniu, w którym mieszkasz lub w tym, które chcesz sprzedać lub wynająć.

 

Czy mogę zrobić Home Staging sam?

Tak, jak najbardziej poprowadzę Cię przez cały proces Home Stagingu. Napisałam poradnik w formie E-Book Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić oraz 44 strony o najnowszych trendach w Home Stagingu w 2020 roku (Kilka inspiracji znajdziesz w artykule na moim Blogu – Home Staging trendy na 2020 rok), które krok po kroku pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel.

 

Jak zrobić Home Staging niskim kosztem?

5 wskazówek, które pozwolą Ci zrobić tani Home Staging:
1. jak zrobić tani home staging? diagnoza mieszkania
2. najważniejsze pomieszczenia
3. malowanie
4. home staging niskim kosztem? najpierw porządkowanie i odgracanie
5. stylizacja wnętrza

więcej w artykule na blogu

 

Co to jest IAHSP?

IAHSP – The International Association Of Home Staging Professionals – jest to międzynarodowe Stowarzyszenie Specjalistów Home Stagingu poświęcone rozwojowi edukacji profesjonalnych Home Stagerów oraz agentów nieruchomości przygotowujących mieszkania oraz domy do sprzedaży. Zostało założone w 1999 roku i jest najdłużej działającym stowarzyszeniem branżowym. Dla osób z Polski i Europy działa siostrzane stowarzyszenie IAHSP® EUROPE.

Więcej informacji o możliwości dołączenia do stowarzyszenia oraz zniżce znajdziecie w zakładce IASHSP.

 

Inne aspekty Home Stagingu

Co to jest decluttering?

Decluttering nazywany jest potocznie odgracaniem. Sam proces związany jest również z psychologią pozbywania się rzeczy i porządkowaniem przestrzeni. Dla wielu osób jest to wydarzenie bardzo emocjonalne, dlatego też korzystają z pomocy specjalisty, zajmującego się declutteringiem.

Decluttering często jest jedną z usług oferowanych przez Home Stagerów.

 

Co to jest Boho?

Boho pochodzi od słowa bohemian, a Bohemia to region w Czechach. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że boho stał się trendem znanym na całym świecie. Styl boho rozprzestrzenił się zarówno dzięki biednym artystom, którzy chcieli zaznaczyć swoją niezależność i wolność, jak i Cyganom, a później hipisom.

Czym charakteryzuje się mieszkanie w stylu boho przeczytasz w artykule na blogu

Home Staging FAQ – Jeśli masz pytanie, które Cię interesuje na temat home stagingu, insta stagingu lub nieruchomości to napisz – klaudia@instastaging.com

Pin It on Pinterest