Najlepsze realizacje homestagingowe – Gala Home Stagingu 2022

4 października 2022

Klaudia Leszczyńska

Gala Home Stagingu 2021

Nie mogę uwierzyć, że Gala Home Stagingu odbyła się już trzeci raz! Właśnie zakończyliśmy trzecią edycję, która była chyba również najbardziej zaskakującą. Zanim przejdę do podsumowań i zwycięskich realizacji, to chciałabym Wam od razu zaprezentować niesamowitą wiadomość prosto z Finału Gali Home Stagingu. W Polsce powstaje oddział EAHSP (dawne IAHSP Europe) – Europejskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Home Stagerów. A ja będę miała ogromny zaszczyt być na pokładzie załogi naszej polskiej reprezentacji.

Podczas Finału Gali Home Stagingu dołączyła do nas Sanja Radovanovic – prezes EAHSP, by oficjalnie pogratulować zwycięzcom i ogłosić powstanie EAHSP Polska. Oficjalny start zaplanowany jest na 9 stycznia 2023 roku – Światowy Dzień Home Stagingu. To coś nad czym pracowałam przez ostatnie miesiące, już chyba ostatnia niespodzianka na ten rok, ale za to największego kalibru 🙂

I to pracowałam nie sama, ale z dwiema wspaniałymi kobietami, z którymi wspólnie będziemy tworzyć EAHSP Polska – Agnieszką Stefanowicz i Martyną Szczawińską. Obie z pewnością są Ci znane, ponieważ były członkiniami tegorocznego Jury Gali Home Stagingu, no a w branży też cały czas działają prężnie, więc ogromnie cieszę się, że będziemy to budować razem.

No to teraz możemy już przejść do podsumowań całego naszego homestagingowego miesiąca.

Jakie spotkania odbyły się w ramach Gali Home Stagingu 2022?

 • Moja historia z Home Stagingiem i obecne zmiany branżowe, Klaudia Leszczyńska
 • Moje kursantki i ich historie -Jak zaczęły z Home Stagingiem i się nie poddały
 • Jak rozpocząć zmianę zawodową mimo lęku, Izabela Wojtachnik, Coach
 • Jak zautomatyzować projekt zakupowy w Home Stagingu? Agnieszka Stefanowicz i Klaudia Leszczyńska
 • Jak zacząć działać w Declutteringu?, Agnieszka Witkowska, Architekt Porządku (koniecznie pobierz e-booka, którego Agnieszka przygotowała w prezencie)
 • Jak działać w Home Stagingu, by osiągnąć sukces? Klaudia Leszczyńska
 • Gala Home Stagingu 2022 – Finał

Gala Home Stagingu – konkurs na najlepsze realizacje homestagingowe

Podczas Finału Gali Home Stagingu zaprezentowane zostały zwycięskie realizacje homestagingowe. Tym razem można było się zgłaszać aż w 5 kategoriach:

 • home staging na wynajem długoterminowy,
 • home staging na wynajem krótkoterminowy,
 • home staging niezamieszkałego mieszkania na sprzedaż
 • home staging zamieszkałego mieszkania na sprzedaż
 • decluttering (odgracanie i organizacja przestrzeni)

Zależało mi, aby każde zgłoszenie było ocenione z różnych punktów widzenia, dlatego w składzie jury znaleźli się eksperci z różnych dziedzin: Martyna Szczawińska, Agnieszka Stefanowicz, Agnieszka Witkowska, Klaudia Leszczyńska (czyli ja;) ). Specjalne wyróżnienie przyznał także zarząd stowarzysznia EAHSP: Sanja Radovanovic oraz Paloma Harrington w kategorii sprzedaży mieszkania zamieszkałego oraz niezamieszkałego.

Sanja R

Sanja Radovanovicprezes homestagingowego stowarzyszenia EAHSP, założycielka The Art of Staging, ASPM®, projektantka wnętrz. Certyfikowany trener ASP® dla StagedHomes.com. Działalność homestagingową rozpoczęła w 2013 roku w Chicago w stanie Illinois, a w 2016 roku przeniosła się do Rzymu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Jej wkład był fundamentalny w globalną ekspansję IAHSP®, w założeniu siostrzanego stowarzyszenia IAHSP® EUROPE.

Paloma HarringtonASP® Accredited Home Staging Master, IAHSP Global Operator Director, Home Stagerka, stylistka wnętrz, specjalistka Luksusowego Home Stagingu. Założycielka Home Staging Association UK & Ireland, wiceprezes EAHSP. Paloma prowadzi działalność związaną z Home Stagingiem w Wielkiej Brytanii i Brazylii, będąc również współzałożycielką brazylijskiego stowarzyszenia Home Staging Association i School Núcleo de Home Staging, a także przewodniczącą oddziału IAHSP® w tym kraju.

Martyna Szczawińska – Home Stagerka, businesswoman, inwestorka w nieruchomości i kobieta podążająca za życiową pasją. Propagatorka niezależności finansowej. Od 2011 roku pomaga innym inwestować w nieruchomości. Zdobywczyni tytułu Mieszkanicznika roku 2020 w kategorii Home Stager. Twórczyni autorskiej #TechnikiSaper TM i autorka książki: „HOME STAGING jak zwiększyć wartość nieruchomości przy sprzedaży i wynajmie? #TechnikaSAPER TM” . Współtwórca marki Metr Kwadratowy Nieruchomości sp. z o. o. związanej z kompleksową obsługą inwestorów i najemców.

Agnieszka StefanowiczHome Stagerka, dekoratorka wnętrz i inwestorka. Finalsitka Gali Home Stagingu 2020. Pomaga inwestorom i prywatnym właścicielom w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub najmu. Poprzez home staging zwiększa wartość i podnosi atrakcyjność nieruchomości z korzyścią dla obydwu stron – inwestora, który może wypracować satysfakcjonujące zyski i obracać dalej swoim kapitałem, i nowych właścicieli, którzy spełniają swoje marzenia o pięknym i komfortowym miejscu do życia. Dodatkowo na co dzień wspiera Home Stagerki i osoby, które myślą o pracy w tej branży poprzez spotkania, rozmowy i konsultacje 1:1. Na codzień prowadzi kanał na Instagramie @homestaging_daily

 

Agnieszka Witkowska – profesjonalnie zajmuje się declutteringiem czyli odgracaniem i organizacją przestrzeni. Jej specjalizacją są bezstresowe przeprowadzki. Organizację swoich domów powierzyli jej między innymi: Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Dorota Szelągowska, Karolina Pisarek, Tatiana Mindewicz-Puacz, Nicole Sochacki-Wójciecka, Maja Bohosiewicz. Autorka bestsellerowej książki „Sprzątanie Bez Magii”, bloga architektporzadku.pl, właścicielka sklepu homzi.pl i prowadząca cykliczny program Sama To Ogarniesz w Dzień Dobry TVN. Aktywnie działa w social media prowadząc konto na Instagramie @architektporzadku

Klaudia Leszczyńska – Home Stagerka, inwestorka, finansitka. Reprezentuje w Polsce europejskie stowarzyszenie Home Stagerów EAHSP. Zdobywczyni nagród Trifecta w ogólnoświatowym konkursie Best of Home Staging 2021 oraz 2022. Twórczyni pierwszego i jedynego w Polsce kursu dla Home Stagerów akredytowanego przez EAHSP. Home Stagerka Roku 2021 w Konkursie Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Najlepsza realizacja w kategorii „Home Staging na wynajem krótkoterminowy” – Marta Bednarczyk

Marta Bednarczyk przygotowała home staging na wynajem krótkoterminowy i zrobiła to w wielkim stylu. Marta jest moją kursantką, więc wiecie, że to jeszcze dodatkowa radość dla mnie 🙂 Obserwuję jej działania już od długiego czasu, widać że idzie cały czas do przodu, a jej realizacje homestagingowe są doceniane nie tylko u nas w kraju, ale również za granicą. Ogromnie gratuluję i kibicuję w dalszych działaniach!

 

Tu możecie znaleźć namiar na Martę Bednarczyk: https://www.instagram.com/homestagerkawarszawa/

Najlepsza realizacja w kategorii „Home Staging na wynajem długoterminowy” – Justyna Fedde

Justyna Fedde – niesamowicie delikatna realizacja na najem długoterminowy, a przy tym ogromna zmiana w stosunku do tego, co było wcześniej. I dowód na to, że nie trzeba mieszkać w metropolii, żeby robić Home Stagingi! Justyna jest moją kursantką jeszcze z pierwszej edycji, dlatego ogromnie się ucieszyłam, gdy po rozkodowaniu wyników, okazało się, że to jest jej realizacja! Zgłoszenia dla jury zostały zanonimizowane, żeby można było zachować jak największą obiektywność w ocenach 🙂

Justynę możecie znaleźć tutaj: https://www.instagram.com/justynafedde_homestaging/

Najlepsza realizacja w kategorii „Home Staging – sprzedaż mieszkania zamieszkałego” – Katarzyna Biegaj-Strzelecka

Katarzyna Biegaj-Strzelecka z RAAS a dobrze miała historię jak z filmu ze swoją realizacją homestagingową. Ale musicie wiedzieć, że takie też się zdarzają i to wcale nie tak rzadko jak możnaby przypuszczać. To co wyróżnia prawdziwych profesjonalistów w tej branży od amatorów to naprawdę stalowe nerwy i szukanie rozwiązań, tam gdzie inni rozłożyliby ręce. Kasia poradziła sobie fantastycznie z tym Home Stagingiem, ogromne gratulacje!

Kasię możecie złapać tutaj: https://www.instagram.com/raas_a_dobrze/

Najlepsza realizacja w kategorii „Home Staging – sprzedaż mieszkania niezamieszkałego” – Justyna Zaniewska

Justyna Zaniewska przygotowała absolutnie zachwycający projekt! Niesamowite dla mnie było to, że tak naprawdę kuchnia i łazienka przecież nie przeszły żadnego gruntownego remontu. Ba! Nawet powszechnego malowania płytek! A przecież pomieszczenia te po dotknięciu ich przez Justynę otrzymały zupełnie nowy wydźwięk, stały się nagle ładne i klimatyczne. To prawdziwa sztuka!

Justynę możecie kojarzyć z naszego wspólnego nagrania na YouTube z jej jednych z pierwszych realizacji półtora roku temu – wspaniale jest patrzeć jak moje kursantki się rozwijają i podbijają rynek branżowy. Wybaczcie, ale nie mogę się nimi nie pochwalić, skoro robią taką dobrą robotę. Brawo Justyna!

Justynę możecie znaleźć tutaj: https://www.instagram.com/justhomestaging/

Aleksandra Smorawski to zwyciężczyni nowej w tym roku kategorii – declutteringu. Odgracanie i organizacja przestrzeni to temat, który bardzo mocno wiąże się z Home Stagingiem, ponieważ to właśnie od tego często musimy zacząć naszą pracę. Ale też jako Home Stagerki mamy możliwość poszerzać nasze kwalifikacje i świadczyć również takie usługi. To co zrobiła Ola, to naprawdę fantastyczne zorganizowanie powierzonego jej mieszkania. Aż miło popatrzeć na te wszystkie pudełeczka i etykiety, które sprawiają, że nagle wszystko znajduje się tam gdzie powinno 🙂

I przyszedł czas na wyróżnienia specjalne. Pierwsze z nich od EAHSP otrzymała Ewelina Matyjasik – Lewandowska – zeszłoroczna laureatka Gali Home Stagingu i również moja kursantka! 🙂 Ewelina przygotowała mieszkanie jak z katalogu, sami zobaczcie i od razu wskakujcie do niej na profil: https://www.instagram.com/chasingthesun_ewe/

Kolejne wyróżnienie specjalne od EAHSP wędruje do Pauliny Mertens. Wydobyła ona fantastycznie cały potencjał mieszkania – działając w minimalnym budżecie i używając wszystkiego co było już na stanie w mieszkaniu i co mogło zostać wyeksponowane. Fantastyczna praca, gratulacje! A Paulinę znajdziecie tutaj: https://www.instagram.com/po.stronie.wnetrz/

Chcesz zostać Home Stagerką?

Gala Home Stagingu to wydarzenie homestagingowe, które ma miejsce tylko raz w roku. Wyjątkowy i intensywny czas nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich zaangażowanych osób – bardzo Wam dziękuję za tak liczny udział – w tym roku nasza konferencja Gala Home Stagingu zgromadziła ponad… 1500 osób! Całkiem sporo jak na ponoć niszową branżę, prawda?

A jeśli chcesz dołączyć do homestagingowej branży, to serdecznie zapraszam Cię na moje kursy homestagingowe, także możesz już dziś zacząć swoją przygodę homestagingową i dołączyć do najlepszych specjalistów z tej branży w Polsce – do czwartku 6.10.22 masz możliwość skorzystania z wyjątkowych bonusów jak np. półroczny dostęp do wersji studenckiej aplikacji KIS List. Absolutnie niezbędnej obecnie do naszej pracy, jeśli chcemy ją fachowo wykonywać 🙂

A jeśli jeszcze nie trafiłaś na tę informację, to w tym roku mój Kurs Home Staging Pro otrzymał jako pierwszy i do tej pory jedyny w Polsce – akredytację od europejskiego stowarzyszenia homestagingowego EAHSP. W całej Europie tylko 5 kursów zdobyło taką akredytację, w tym mój. Dlatego jeśli podejdziesz do Kursu, to w ciągu roku możesz również podejść do egzaminu (online, po polsku) na akredytowanego Home Stagera. No zrobiło się poważnie!:)

Po otrzymaniu akredytacji przed Tobą otwierają się kolejne drzwi i w ramach Kursu dołączasz bezpłatnie na rok czasu do stowarzyszenia EAHSP (normalnie członkostwo roczne to koszt 150 euro)

To co, pracujemy razem? 🙂 Od połowy października ruszamy także ze spotkaniami mentoringowymi i grupowo przerabiamy kurs – 8 tygodni wspólnego działania, żeby rozwijać się jeszcze lepiej i dostarczać jeszcze większą jakość 🙂

Od Ciebie zależy więc, na ile skorzystasz z tych możliwości ponieważ ja w ramach Kursu dostarczam całą masę możliwości i wiedzy. Po Twojej stronie leży ich wdrożenie, a to według mnie to gotowy przepis na sukces. I nie, nie będzie szybko i jak z płatka. Ale jak już przejdziesz tą ścieżkę, to wjedziesz po prostu na autostradę 🙂

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zapraszam na stronę kursu – tam możesz także zostawić swoje dane kontaktowe, jeśli chcesz porozmawiać ze mną o najlepszej opcji dla siebie. Będzie mi ogromnie miło móc towarzyszyć Ci na tej branżowej ścieżce 🙂

Zasubskrybuj podcast!

Zobacz również

Jak wybrać tapety modern farmhouse?

Jak wybrać tapety modern farmhouse? W tym wpisie pokażę Wam dokładnie jakie tapety modern farmhouse wybrałam do mojego domu i jak wyglądał proces ich kładzenia. Oczywiście sprawdzą się one też we wnętrzach w innym klimacie, ale wiem, że wiele osób, tak jak ja...

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

Inwestorka w Nieruchomości i Home Stagerka, Blogerka, Finansitka, Twórczyni Insta Stagingu.

Zwyciężczyni 3 kategorii w najbardziej prestiżowym konkursie dla Home Stagerów w skali światowej BEST OF HOME STAGING 2021 oraz 2022 organizowanym przez IAHSP® International – “Staging Excellence” i “Client Care Excellence” oraz „Industry Leadership”

Autorka poradnika “Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić”, opublikowanego również w wersji angielskiej. Członkini europejskiego stowarzyszenia dla Home Stagerów EAHSP. Twórczyni pierwszego i jedynego w Polsce Kursu homestagingowego z akredytacją branżową EAHSP. Home Stager Roku 2021 w konkursie Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Uczy Home Stagerki jak rozwijać swoje pasje i przekuwać je w biznes, tak by zarabiały i dla swoich klientów, i dla siebie. Jednocześnie wciąż realizuje kolejne projekty homestagingowe, ponieważ nie chce uczyć historii branży, ale dzielić się aktualnym doświadczeniem branżowym.

Pin It on Pinterest