Klaudia Leszczyńska
28 lipca 2023
W tym wpisie pokażę Wam dokładnie jakie tapety modern farmhouse wybrałam do mojego domu i jak wyglądał proces ich kładzenia. Oczywiście sprawdzą się one też we wnętrzach w innym klimacie, ale wiem, że wiele osób, tak jak ja pokochało ten styl. Czym jest w ogóle styl modern farmhouse? To połączenie nowoczesności i elegancji z ciepłem i klimatem wiejskiego domu.
Jaka tapeta do przedpokoju?
W przypadku przedpokoju punktem odniesienia były drzwi wejściowe, które wybrałam w kolorze NCS 1510R90B. Dlatego już w sklepie sprawdzałam z wzornikiem kolorów NCS jak wybrana przeze mnie tapeta będzie się z nim komponować. Szukałam delikatnego wzoru, który już od wejścia zakotwiczy styl modern farmhouse. To poczucie, że mimo nowoczesnego domu, w środku jest trochę wiejsko i przytulnie, ale wciąż ze smakiem.
Mój wybór padł na model: Fiona Empire 600827. A ponieważ płytki podłogowe również miały w sobie niebieski kolor, to siłą rozpędu rozprzestrzenił się on nam po domu.
Jaka tapeta nad schodami?
W holu zaprojektowałam niebieską szafę z rattanem, a nad schodami piękną, strukturalną tapetę. W większości amerykańskich inspiracji nad schodami najpierw jest fragment białej ściany, a dopiero później coś się dzieje – kolor, tapeta czy inny dekor. U nas taka opcja odpadała, bo widziałam co działo się z dolną częścią ściany po małych, wędrujących łapkach. Utrzymanie takiej tapety w czystości jest znacznie prostsze – umówmy się, że nie widać na niej każdego paluszka, a też łatwo się ją myje. Przeżyła już pomidory, czekoladę i mniej zidentyfikowane substancje, i wciąż ma się świetnie. Dodam jeszcze, że listwa nad tapetą to taki smaczek, który dopełnia nam całość.
Mój model tapety nad schodami to: Fiona Linen Feeling 630105
Jaka tapeta do biura?
Nasz pokój biurowy pełni również funkcję pokoju gościnnego, więc miało być przytulnie i zapraszająco, wiejski klimat modern farmhouse musiał się tu również pojawić. Ściany w biurze są pomalowane na kolor 4516 (Paleta: Flügger 900), do tego nad kanapą oddzieliłam tapetę od koloru delikatną listewką, która również była przemalowana na kolor ścian. A tapeta Abby Rose AF37704 to absolutnie perfekcyjny wybór, jest jasna, delikatna i kojarzy mi się z angielską wsią. Nie ma osoby, która nie zwróciłaby na nią uwagi, będąc u nas.
Jaka tapeta do pokojów dziecięcych?
Wiadomo, że jeśli chodzi o pokoje dzieci, to trzeba było uwzględnić ich gusta, a moją rolą było zaproponowanie im takich rozwiązań, które nie będą na 5 minut, a potem im się znudzą lub będą zbyt krzykliwe jak za rok staną się nagle dużo starsi i Elza przestanie być u nich na topie.
U córki padło na delikatną tapetę w motylki – z jednej strony to nie jest typowy wybór modern farmhouse, a z drugiej świetnie i tak się wpisuje w całość domu. Dodatkowo, tapeta jest nie tylko na ścianie ale również na skosie i suficie, co potęguje efekt. Mimo takiej ilości efekt nie jest przesadzony, bo tapeta jest delikatna sama w sobie. Na ściany w pokoju wybrałam również delikatną zieleń 4484 (Paleta: Flügger 900) i róż S1510-Y80R (Paleta: Flügger Exterior Colours 2007), które dopasowywałam ze wzornikiem do tapety (model Magic Butterfly 560818), żeby powtórzyć kolory ze wzoru na ścianach.
U synka według jego wytycznych miało być kosmicznie i jego wybór padł na model Chasing the Milky Way 560412. Ulżyło mi, bo to właśnie kolejna subtelna tapeta, która wprowadza dziecięcy akcent, ale nie jest przesadzona. Udało mi się do niej dobrać idealnie kolor 4462 (Paleta Flügger 900), który jest na ścianach obok tapety.
A jak się kładzie takie tapety?
Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliście z tapet, a teraz wiecie już, że jest to temat dla Was, to poniżej jeszcze zrobiłam dla Was mini-poradnik jak położyć tapetę.
Pierwsza ważna rzecz – jeśli zależy Wam na tym, aby tapetę łatwo się czyściło i była ona odporna, to zamiast papierowej warto wybrać tapetę z włókniny typu non-woven. Jest ona też prosta w położeniu. Wystarczy posmarować wałkiem lub pędzlem ze specjalnym klejem ścianę i następnie nakleić bryt tapety. My użyliśmy kleju Flügger Adhesive 290 Easy. Następnie nożem tapicerskim odcina się nadmiar tapety.
Szczotką do tapet wygładzamy tapetę, aby usunąć spod kleju pod nią pęcherzyki powietrza i wyrównać.
Taką tapetę typu non-woven dość łatwo też można usunąć ze ściany, gdy będziemy chcieli zmienić aranżację – wystarczy ją po prostu namoczyć i zerwać (można do tego użyć specjalnego środka, żeby łatwiej odeszła).
A jeśli nie macie blisko siebie sklepu Flüggera to bez problemu możecie zamówić próbkę tapety on-line i zobaczyć sobie na żywo jak wygląda w Waszym wnętrzu.
Bardzo jestem ciekawa, która tapeta najbardziej przypadła Wam do gustu? Przy okazji podpowiem, że warto zostawić sobie resztki tapet – z powodzeniem można je włożyć w ramkę i mieć obrazki (tip homestagingowy musiał być!) albo użyć na jakiejś małej powierzchni to, co zostało. Tak jak to zrobiłam w pralni dając pozostałość tapety z przedpokoju.
*Wpis powstał przy współpracy z firmą Flügger
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Co może robić Home Stagerka i jakie może świadczyć usługi?
Co może robić Homestagerka i jakie może świadczyć usługi?Co może robić Homestagerka i jakie może świadczyć usługi? Uważam, że zakres możliwości jakie daje nam tam branża jest naprawdę ogromny i warto je poznać lepiej! W swojej blisko 10-letniej karierze...
Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach
Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach Jak zmienić wygląd mieszkania bez generalnego remontu? Malowanie mebli na kolor ścian to proste rozwiązanie - dowiedz się, jak dobrać odpowiedni kolor i jakie farby wybrać, aby uzyskać spójny i harmonijny...
Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości?
Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości?Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości? Czy taka współpraca pośrednika z Home Stagerką ma sens? Jak podejść do takiej współpracy? Na jakich zasadach można współpracować? Dziś postaram...
KLAUDIA LESZCZYŃSKA
Inwestorka w Nieruchomości i Home Stagerka, Blogerka, Finansitka, Twórczyni Insta Stagingu.
Home stagerka, inwestorka, finansistka, autorka pierwszego i jedynego w Polsce kursu Home Stagingu z europejską branżową akredytacją stowarzyszenia EAHSP, a także licznych branżowych publikacji. Przeszkoliła już ponad 400 osób działających w branży Home Stagingu. Reprezentuje w Polsce międzynarodowe stowarzyszenie dla Home Stagerów – EAHSP. Jest także wydawcą kursu declutteringu Architektury Porządku Agnieszki Witkowskiej.
W 2021 i 2022 roku zdobyła nagrodę Trifecta w światowym konkursie Best of Home Staging, który oznacza zwycięstwo we wszystkich 3 kategoriach: Industry Leadership, Client Care Excellence oraz Staging Excellence. Otrzymała także tytuł Home Stagera Roku 2021 w Stowarzyszeniu Mieszkanicznik. Jej misją jest standaryzowanie branży Home Stagingu i szerzenie wiedzy o niej w Polsce i za granicą.
W trakcie poszukiwania w internecie informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Koniecznie będę polecał to miejsce i często wpadał, by zobaczyć nowe artykuły.
Zachwyca mnie w tym stylu, to jak doskonale łączy elegancję z ciepłem i przytulnością. Klimat wiejskiego domu, którego tak często brakuje we współczesnych wnętrzach, tutaj zawsze jest obecny. Podziwiam twoją dbałość o szczegóły i umiejętność doboru kolorów oraz wzorów. Wybór tapet do poszczególnych pomieszczeń pokazuje jak starannie i konsekwentnie podchodzisz do projektowania wnętrz. Wybór tapet jest kluczowy, zwłaszcza jeśli chodzi o pokoje dziecięce. Wspomniałaś, że warto zaproponować rozwiązania, które nie będą na chwilę. To jest niezwykle istotne. Często zapominamy, że dzieci szybko dorastają, a ich gusty zmieniają się z dnia na dzień. Zbyt specyficzny wybór może okazać się pomyłką za rok czy dwa. Dlatego doceniam twoje propozycje, które są jednocześnie zabawne i subtelne. Dobór tapety powinien być świadomy i przemyślany. To nie tylko dodatek, ale kluczowy element, który pomaga wyrazić styl i charakter danego pomieszczenia.