Home Staging Trendy na 2020 rok

3 lutego 2020

Home Staging Trendy 2020

Witajcie! Z wielką radością przedstawiam Wam najnowszy artykuł Home Staging Trendy na 2020 rok! Czy trendy wnętrzarskie mają w ogóle znaczenie w Home Stagingu? Oczywiście, że tak! Trzeba je tylko umiejętnie zastosować. Niestety wciąż pokutuje stwierdzenie, że dobry Home Staging jest do bólu neutralny i podoba się wszystkim. Wiecie sami, że jak coś jest do wszystkiego, to… jest do niczego. Wiem, mocne stwierdzenie, ale w świecie, w którym każdy chce się czuć indywidualistą, w świecie silnych osobowości i kobiet, które rozwijają swoje pasje i marzenia (a wiadomo przecież, że to one są głównymi decydentami przy zakupie mieszkań), nie można zadowalać się tylko neutralnymi wnętrzami.

Elementy, które dodają charakteru nieruchomości, swoistego pazura i wyróżnika, jeśli są odpowiednio zastosowane, to sprawiają, że klient od razu wie, że to nieruchomość dla niego. On nawet nie będzie miał jej z czym porównywać na rynku, na którym wszystko jest blado-neutralno-szare. Mówię o tym tak pewnie, ponieważ przetestowałam to już wielokrotnie zarówno na nieruchomościach, które pracują dla mnie, jak i na tych, które zarobiły lub wciąż zarabiają dla moich klientów, dla których przygotowywałam Insta Staging – Home Staging w zupełnie nowym, instagramowym wydaniu. To co, zaczynamy?

TRENDY KOLORYSTYCZNE 2020

Projektanci co roku czekają z niecierpliwością na tzw. kolor roku obwieszczany przez Pantone, który nad kolorem i trendami debatuje już rok wcześniej. Ponoć wybrany kolor ma się zgadzać z obecnymi czasami, z tym co czują ludzie i jak żyją. Co na sobie noszą, co oglądają, czym się inspirują i o czym myślą. To wszystko ma być powiązane z wybranym kolorem. Nie dziwi więc, że na rok 2020 wybrano kolor Classic Blue – głęboki granat. Uspokajający, kojący i elegancki. Budzący spokój i kojarzący się ze stabilnością i zaufaniem.

JAK KORZYSTAĆ Z KOLORU ROKU 2020 CLASSIC BLUE?

Ciekawym akcentem będą na pewno granatowe meble takie jak sofa, fotel, krzesło, czy stolik nocny lub komoda z niebieskimi frontami. Granat fantastycznie łączy się ze złotymi dodatkami, jasnym drewnem, bielą, czy jasnymi szarościami. Takie połączenie będzie wyglądać bardzo elegancko i dostojnie. Jeśli chcecie zrobić bardziej kontrastowe połączenie, to możecie wprowadzić do wnętrza żółty kolor (więcej o łączeniu kolorów pisałam w moim e-booku).

Bardzo dobrze wygląda też jedna granatowa ściana, która sama w sobie nadaje już charakteru danemu pomieszczeniu – np. w sypialni. Warto jednak pamiętać, że tak ciemny kolor może optycznie zmniejszyć przestrzeń oraz, że po pomalowaniu jednej ze ścian w tak intensywnym kolorze, pozostałe warto zrobić już jasne i bardziej neutralne, aby nie przytłoczyć pomieszczenia.

Jeśli chcecie wprowadzić granat do swoich wnętrz, to nie zapomnijcie użyć tego koloru przynajmniej trzy razy – wtedy całość wydaje się bardziej harmonijna (a więc np. granatowa ściana, poduszka, waza, itd.).

RÓŻNE KOLORY ROKU 2020

Poza kolorem roku wybieranym przez Pantone, jest jeszcze cała gama kolorów roku, którą oferują nam producenci farb. Nie było dla mnie zaskoczeniem, że teraz do gry wchodzą pastelowe kolory – szara mięta (propozycja koloru roku od Duluxa) czy pudrowy róż (nazywany nawet nowym białym, sami spójrzcie do inspiracji Benjamin Moore). Te kolory są ze mną już od około dwóch lat w moich realizacjach i widzę jak wielkie wrażenie robią na klientach, jeśli są dobrze użyte i udekorowane akcesoriami pod właściwą grupę docelową. Sami spójrzcie, to zdjęcia z ostatnich dwóch lat – róż i mięta królują. Po kliknięciu na zdjęcie powyżej przejdziecie na moje realizacje zapisane na Pintereście – tam jeszcze będę dodawać kolejne, także zaobserwujcie sobie, żeby mieć te inspiracje na bieżąco.

MINDFULNESS INTERIORS

To pojęcie musicie zapamiętać, jeśli chcecie, aby Wasze nieruchomości były na liście tych pożądanych. Według Pinteresta 250% osób więcej szukało w poprzednim roku wnętrz z określeniem „mindfulness”.

Co to w ogóle za trend? Mindfulness interiors oznacza wnętrza przygotowywane świadomie, w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, ale też takie, w których człowiek może się zrelaksować, odpocząć, nabrać energii i uciec od zgiełku i presji dzisiejszego świata. Konieczne jest tu wyznaczenie stref relaksu, np. miejsca do czytania przy naturalnym świetle.

To z pewnością nie są krzykliwe obrazy z pędzącymi pociągami, a raczej wszystko to, co kojarzy nam się z naturą i spokojem. Mieszkanie zrównoważone, to takie, które nie jest zagracone; takie, w którym każdy przedmiot ma swoją określoną funkcję, a czasem łączy ich kilka jak np. wielofunkcyjne meble.

Podobnie z paletą barw, która kojarzy się z kolorami ziemi i jest zupełnie neutralna – beże, naturalne przygaszone zielenie, delikatne brązy, szarości. W materiałach króluje natura – bawełna, len, wiklina, drewno, kamień, bambus. We wnętrzach określanych mianem mindfulness, znajdzie się też miejsce na wyroby typu handmade – ceramikę, plecionki, makramy – rzeczy, która mają znaczenie nadane im przez czyjąś osobistą pracę, nieidealne i niepowtarzalne.

TREND MIXING AND MATCHING CZYLI MIESZANIE I ŁĄCZENIE

Już kolejny rok możemy stawiać na kreatywność – zamiast kompletu krzeseł do stołu, warto wybrać różne kolory lub różne materiały, w obrębie wybranej palety kolorystycznej i wybranych materiałów, które mają być użyte we wnętrzu. Podobnie rzecz ma się z lampami. Zamiast dwóch identycznych obok siebie, można skorzystać z różnych kształtów lub różnych kolorów, które będą do siebie pasować. Pisałam o tym szerzej w moim e-booku o Home Stagingu, ponieważ ten trend dostrzegłam już dużo wcześniej, teraz staje się on praktycznie normą (TUTAJ możesz pobrać fragment mojej książki). Ten trend dotyczy również mieszania ze sobą różnych stylów, aczkolwiek tu byłabym ostrożna, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy można tu polec, także spokojnie można zostać przy łączeniu różnych krzeseł, lamp czy stolików.

CO JESZCZE MOŻNA ZAUWAŻYĆ?

 

Bardzo podoba mi się trend braku formalnej jadalni – te które obecnie przyciągają mocno ludzi, kojarzą się z atmosferą domu, kuchennym ciepłem i … babcią. Dlaczego? Wszystko za sprawą mieszanych krzeseł (u babci zawsze gości jest więcej niż wyznaczonych miejsc prawda?) oraz ławek, które teraz królują we wnętrzach. Ławki kochają dzieci, ale też dorośli, bo zawsze zmieści się na nich więcej osób niż na krzesłach i dzięki nim dom zyskuje plus tysiąc punktów do atmosfery rodzinnego ciepła. To zdecydowanie mój ulubiony trend!

CHCESZ POZNAĆ WIĘCEJ TRENDÓW NA TEN ROK?

Mam jeszcze niespodziankę 🙂 W tym artykule opisałam tylko kilka trendów, aale jest już gotowy poradnik „Home Staging Trendy 2020” – i to jest prezent dla wszystkich osób, które mają lub dopiero kupią mojego e-booka „Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić” .

Poradnik „Home Staging Trendy 2020” nie będzie dostępny w żadnej innej formie do kupienia – to prezent dla osób, które wiedzą jaka jest wartość Home Stagingu i które chcą wyróżniać się na rynku nieruchomości i zarabiać maksimum. I pomyślałam, że powinny go dostać właśnie osoby, które już wiedzą jak stosować całą strategię Home Stagingową, żeby były w stanie wdrożyć trendy z głową i z zyskiem. I aby wyróżniały się na rynku nieruchomości, po to by ich realizacje były tymi najbardziej pożądanymi – niezależnie od tego czy są inwestorami, pośrednikami czy home stagerami. Dla mnie największą nagrodą i satysfakcją są rezultaty moich czytelników, dlatego też postanowiłam im pomóc właśnie w ten sposób osiągać jeszcze lepsze efekty.

A TERAZ UWAGA!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Home Stagingu i całego jego procesu oraz poznać tajniki marketingu sensorycznego w nieruchomościach, to koniecznie pobierz darmowy fragment mojego e-booka i zgarnij 50zł zniżki na moje produkty on-line! Nie zapomnij od razu potem przejść do skrzynki i kliknąć potwierdzenie – czasem maile lądują w ofertach, powiadomieniach lub (o zgrozo!) w spamie.

A jeśli jeszcze nie ma Cię w naszej grupie na Facebooku, to koniecznie dołącz (wiesz jak jest, potem zapomnisz, a szkoda by było!) do niej – Insta Staging Klub Kreatorek Wynajmu – tam dzielimy się wzajemnie wiedzą i doświadczeniem 🙂

Jak Ci się podobają trendy na ten rok? A może widzisz jeszcze jakieś inne?:) Daj znać koniecznie!

Pin It on Pinterest