Konferencja Home Stagingu – kulisy Staging Day Polska

Home Staging konferencja
Home Staging Blog Klaudia Leszczynska

Klaudia Leszczyńska

8 lutego 2022

Konferencja Home Stagingu – Staging Day Polska 2022 – z okazji 50-lecia branży.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane w Pierwszy Światowy Dzień Home Stagingu, by uczcić ten wyjątkowy czas w naszej branży. Zapraszam Was na relację z kulis!

Z kim rozmawiałam podczas Konferencji Home Stagingu Staging Day Polska?

  • Elwira Zwolińska
  • Maria Semczyszyn
  • Agnieszka Stefanowicz
  • Jędrzej Turant
  • Izabella Dębek
  • Joanna Popławska
  • Martyna Szczawińska
  • Marzena Piotrowska
  • Natalia Drysiak
  • Joanna Sulikowska-Fajfer

Każda z tych osób powiedziała coś od siebie, od serca na temat samego Home Stagingu, ale też jego rozwoju, branży, historii, możliwości współpracy. Myślę, że to naprawdę unikatowy materiał. Dziękuję każdemu prelegentowi z osobna, za to że poświęciliście swój czas na te rozmowy. W filmiku znajdziecie wszystkie wywiady, a poniżej jeszcze krótka relacja, co się działo podczas naszej konferencji Home Stagingu.

Kulisy konferencji Home Stagingu „Staging Day Polska”

9 stycznia 2022 roku na całym świecie świętowaliśmy pierwszy Światowy Dzień Home Stagingu. Również w Polsce nie mogliśmy przegapić takiej okazji i wspólnymi siłami cała branża spotkała się na Konferencji Staging Day Polska.

Początkowo miała się ona odbyć w wersji stacjonarnej, aby wszyscy mogli się spotkać na żywo. Niestety przez nowe obostrzenia covid stało się to niemożliwe. Dlatego też przygotowaliśmy konferencję online z transmisją na żywo. Mieliśmy na to nieco ponad tydzień czasu, ale daliśmy radę! Wraz z przedstawicielami całej polskiej branży Home Stagingu spotkaliśmy się w Warszawie w pięknym wnętrzu salonu Max Fliz. To właśnie stamtąd nadawana była transmisja. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 uczestników, którzy mieli możliwość na czacie zadawać pytania i komentować prelekcje. Niesamowite było to, że przez cały dzień utrzymaliśmy oglądalność na poziomie 90%. To pokazuje jak zaangażowana jest nasza branża Home Stagingu!:) Taka statystyka przy transmisji online to naprawdę rzadkość. A że statystyka musi być, to każda Home Stagerka wie 🙂

Konferencja rozpoczęła się od niezwykle inspirującego przemówienia Barb Schwarz, otrzymaliśmy także nagranie od IASHP Europe wraz z zaproszeniem na europejską konferencję Home Stagingu w Lizbonie, która odbędzie się w maju. Ja się wybieram, a Wy? Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Co działo się na konferencji Home Stagingu?

Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość wysłuchać prelekcji na temat podstaw home stagingu, konsultacji homestagingowych, otrzymania dofinansowania na działalność gospodarczą, współpracy z agentami nieruchomości oraz o prowadzeniu dochodowej firmy w naszej branży. Nie zabrakło także dyskusji zarówno po prelekcjach, jak i panelu dyskusyjnego o Home Stagingu w Polsce oraz rozmowy o kulisach działalności w Home Stagingu. Konferencja zakończyła się networkingiem, podczas którego uczestnicy mieli możliwość się wzajemnie poznać i podzielić wrażeniami z konferencji.

Konferencja Home Stagingu – non-profit!

To, co myślę, że też jest ważne i chciałabym, aby wybrzmiało – to nie było wydarzenie zarobkowe. Zysk który pozostał ze sprzedaży biletów po pokryciu kosztów organizacji konferencji został przeznaczony na Fundację MATIO, która pomaga rodzinom i chorym na mukowiscydozę. Udało nam się przekazać kwotę 1550zł. Zależało nam na tym, aby wspólnie świętować 50-lecie istnienia naszej branży i jednocześnie Pierwszy Światowy Dzień Home Stagingu i aby zarobione na sprzedaży biletów pieniądze mogły nam to tylko umożliwić.

 

Barb Schwarz Staging Day Polska

Przesłanie od Barb Schwarz

Niezwykłe podziękowania należą się kochanej Barb Schwarz – bez niej to wydarzenie nie byłoby możliwe, bez niej nie byłoby tej branży i nas Home Stagerów. A dzięki stworzeniu Dnia Home Stagingu możliwe było wspólne przygotowanie tego dnia i zjednoczenie się całej branży, która połączyła siły, aby było to możliwe. Dziękuję Ci Barb za to, że zmieniasz świat na lepsze!

Niesamowitym wyróżnieniem ze strony twórczyni Home Stagingu było jej docenienie całego eventu. Barb zaznaczyła, że Polska jest wzorem tego w jaki sposób powinno się świętować Światowy Dzień Home Stagingu i że wyprzedzamy cały świat w tym. Niezwykłe słowa i wielkie wyróżnienie dla naszego kraju! Tym bardziej, że tylko od Polski przyjęła zaproszenie do przemowy na transmisji live, to naprawdę zaszczyt.

Barb wygłosiła niezwykle motywującą mowę. Mówiła o tym, aby się nie bać i aby doceniać swoją kreatywność, którą mamy przecież w sobie i która jest dla nas darem. Bo gdy pojawiają się wyzwania, to możemy z tej kreatywności skorzystać, by poradzić sobie z problemami. Poniżej telegraficzny skrót najważniejszych punktów z przemowy Barb – bardzo chciałam spisać te słowa, bo wierzę, że nie raz pomogą wielu z nas.

BARB SCHWARZ konferencja home staging

Najważniejsze myśli Barb Schwarz:

” Jak bardzo wierzysz w siebie? Najważniejsze, co możemy dla siebie zrobić, to uwierzyć w siebie.” Barb opowiadała o tym, jak wiele osób śmiało się z niej i krytykowało, gdy wymyśliła ideę Home Stagingu i mówiła, że ona zmieni świat nieruchomości. A przecież, Home Staging rozwija się już od 50 lat i ma się świetnie. Barb zaznaczyła, aby pamiętać o tym, że my wiemy jak i dlaczego Home Staging działa. I właśnie dlatego nie możemy się poddawać w naszych działaniach.

„Pamiętaj o swojej kreatywności i wierz w nią!” Nawet jeśli komuś nie podoba się produkt, którego użyłaś – Ty wiesz dlaczego to zrobiłaś i dlaczego było to najlepszym możliwym wyborem.

„Nie wierzę w porażkę. Nie ma czegoś takiego.” Jesteśmy kim jesteśmy, ukształtowały nas nasze doświadczenia, nawet gdy były ciężkie – tak właśnie się uczymy. Jesteśmy sumą naszych doświadczeń. Ważne, aby się im przyjrzeć i zobaczyć, co dobrego możemy z nich wyciągnąć. Nasze doświadczenia to nasi nauczyciele.

„Chciałabym, abyście spodziewali się w życiu wielkich rzeczy. Zmień swoje oczekiwania, a zmienisz swoje życie. Szukajcie tego, co jest dobre, a reszta sama się zmieni.” Jakie to prawdziwe, prawda? Często mamy całą masę obaw, o ciężkich klientów, o problemy zawodowe… I siłą rzeczy w jakiś sposób działamy przez to tak, że te nasze obawy się realizują. O ile lepiej wyglądałyby rzeczy w naszym życiu, gdybyśmy oczekiwały dobrych klientów i sukcesów zawodowych?

„Cały czas się uśmiechajcie.”

„Róbcie to, co kochacie”. Dzięki temu zmieniamy świat.

„W Stagingu nie chodzi o ego, chodzi o służenie”. Niesamowite i mocne słowa, gdy się nad nimi pochylimy.

„Staram się być wdzięczna za wszystko, pomimo wszystko”.

Podsumowanie

Barb zwróciła także uwagę na to, by nie robić „foremkowego Home Stagingu”. O czym mowa? O bardzo szablonowym działaniu, bez zmiany choćby kilku elementów, czyli podejściu bez indywidualizacji mieszkania, wejścia wgłąb procesu.

I na koniec całej relacji słowa od Barb: „Celujcie w gwiazdy, a tam dotrzecie!” . A jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o Home Stagingu od jej założycielki, to koniecznie przeczytaj mój wywiad z nią, który publikowałam dokładnie rok temu.

Koniecznie daj znać jak podobała Ci się relacja, wywiady, przemowa Barb – i w ogóle całe wydarzenie. Niezależnie czy mogłaś wziąć w nim udział czy nie. Bardzo chciałam, aby także osoby, które nie mogły być tego dnia z nami na żywo, poczuły namiastkę tego dnia. Mam nadzieję, że mi się to udało 🙂

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak wybrać tapety modern farmhouse?

Jak wybrać tapety modern farmhouse? W tym wpisie pokażę Wam dokładnie jakie tapety modern farmhouse wybrałam do mojego domu i jak wyglądał proces ich kładzenia. Oczywiście sprawdzą się one też we wnętrzach w innym klimacie, ale wiem, że wiele osób, tak jak ja...

Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach

Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach Jak zmienić wygląd mieszkania bez generalnego remontu? Malowanie mebli na kolor ścian to proste rozwiązanie - dowiedz się, jak dobrać odpowiedni kolor i jakie farby wybrać, aby uzyskać spójny i harmonijny...

Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości?

Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości?Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości? Czy taka współpraca pośrednika z Home Stagerką ma sens? Jak podejść do takiej współpracy? Na jakich zasadach można współpracować? Dziś postaram...

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

Inwestorka w Nieruchomości i Home Stagerka, Blogerka, Finansitka, Twórczyni Insta Stagingu.

Zwyciężczyni 3 kategorii w najbardziej prestiżowym konkursie dla Home Stagerów w skali światowej “2021 BEST OF HOME STAGING”, organizowanym przez IAHSP® International – zdobyła tytuły “Staging Excellence”,“Client Care Excellence” oraz „Industry Leadership”.

Autorka poradnika “Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić”, opublikowanego również w wersji angielskiej, a także Trendbooków o Home Stagingu. Członkini europejskiego stowarzyszenia dla Home Stagerów IAHSP® EUROPE. Twórczyni biznesowego kursu dla Home Stagerów, kursu Home Staging 2.0 oraz kursu o konsultacjach homestagingowych.

Wraz z mężem prowadzi również firmę wynajmową. Pomaga inwestorom lepiej zarabiać na ich nieruchomościach na sprzedaż i wynajem, wydobywając z nich maksymalny potencjał i wyprzedzając oczekiwania rynkowe.

Pin It on Pinterest