Home Staging Trendy 2021

– 3 najważniejsze preferencje klientów

5 sierpnia 2021

Klaudia Leszczyńska

Home Staging co jest na topie

Jakie są trendy w Home Stagingu na 2021 rok? Czy aby nie za późno, aby w ogóle o tym pisać? Uważam, że nie, ponieważ zmiany które zaszły w naszej branży w tym roku, w związku z pandemią, z pewnością zostaną z nami na dłużej niż tylko na rok. A wszystko to ma związek z pamięcią pandemiczną, o której pisałam w poprzednim wpisie.

W dzisiejszym artykule chciałabym opisać 3 główne trendy, które pojawiły się w Home Stagingu w tym roku i wokół których nie można przejść obojętnie.

Czego się dowiesz z tego artykułu?

  • Jakie są 3 główne trendy w Home Stagingu na 2021 rok.
  • Dowiesz się, jak podejść do Home Stagingu przestrzeni zewnętrznej.
  • Zrozumiesz, jak przygotować miejsce do pracy.
  • Jak pokazać potencjał innego wykorzystania przestrzeni mieszkania bez wielkich remontów.
HOME staging trendy balkony

HOME STAGING TRENDY 2021: PRZESTRZEŃ ZEWNĘTRZNA

Do tej pory balkon był atutem w nieruchomościach, ale nie koniecznością. Po wszelkich pandemicznych izolacjach balkon stał się dodatkiem na wagę złota. Ale nie tylko on. Kupujący zwracają uwagę również na wszelkiego rodzaju dziedzińce, dodatkowe tereny zielone na osiedlach czy ogrody. O wszystkich tych rzeczach warto wspomnieć już na etapie ogłoszenia, a podczas przygotowywania nieruchomości na sprzedaż koniecznie przygotować również balkon czy ogród – choćby w minimalnym stopniu. Właśnie dlatego, że obecnie kluczowe jest zaaranżowanie tych zewnętrznych przestrzeni i uczynienie z nich głównego atutu.

Jak przygotować balkon w Home Stagingu?

Balkon można klasycznie zaaranżować roślinami, stolikiem, itd., ale także zaakcentować jako… miejsce do odpoczynku, czy też ćwiczeń lub pracy. Wszystko w zależności od tego, czego bardziej będzie poszukiwała grupa docelowa. Na co zwrócić uwagę? Z pewnością: rośliny, świece, lampiony, lampki, ale też meble ogrodowe. W ogrodach kluczowe jest uporządkowanie całej przestrzeni i podkreślenie miejsca do relaksu na zewnątrz (kuchnie ogrodowe, klimatyczne szklarnie czy jadalnie zewnętrzne zyskują na popularności).

HOME staging trendy balkony

Case Study – Jak aranżacja balkonu za 300 zł przyniosła 15 tysięcy zysku?

Świetnym przykładem na użycie tego trendu jest realizacja Ewy Lachowskiej @imago_homestaging, którą zaprezentowałam w moim Trendbooku. Ewa postawiła wszystko na jedną kartę – przy budżecie 300 zł, zamiast kupować po sztuce różnych dekoracji, zmaksymalizowała potencjał balkonu. Efekt? 15 tysięcy zł więcej na cenie sprzedaży i mieszkanie sprzedane w dwa dni!

HOME staging trendy balkony
HOME staging trendy balkony
HOME staging trendy balkony
HOME staging trendy balkony

Ewa świetnie wyłapała ten trend podkreślenia przestrzeni zewnętrznej! Jej sposób myślenia to właśnie nowatorskie podejście do Home Stagingu i przykład bardzo elastycznej pracy z budżetem, wydobycia z niego całego maksimum. A wszystko po to, by finalnie miało to odzwierciedlenie w wyższym zarobku sprzedającego. To właśnie w czasie pandemii wielu z nas marzyło o tym, aby chociaż wyjść na balkon. I zjeść na nim śniadanie, choćby ze śniegiem na zewnątrz, ponieważ tak bardzo byliśmy spragnieni zmiany otoczenia.

HOME staging trendy balkony

HOME STAGING TRENDY 2021: MIEJSCE DO PRACY

Miejsce do pracy w domu z miłego dodatku zamieniło się w konieczność. Dużym atutem są osobne pokoje biurowe w domu, ale także bardziej kreatywne podejście do przestrzeni – miejsce w kuchni, jadalni, czy w salonie. Możliwości jest całe mnóstwo. Warto zastanowić się nad tym w kontekście konkretnego mieszkania, które przygotowujemy.

Jak wydzielić home office w mieszkaniu?

– Jeśli jest możliwość i pasuje to do grupy docelowej to możemy zaaranżować osobny gabinet.
– Jeżeli mamy ograniczone możliwości w przestrzeni, to myślimy, gdzie możemy zmieścić biurko (salon, sypialnia, a może przedpokój?).
– A jeśli w ogóle nie ma miejsce na biurko to może #cloffice się sprawdzi? czyli na nasze – biurko we wnęce po szafie lub w garderobie. Ciekawe rozwiązanie, prawda?
– Dalej nic? Myśl kreatywnie: dodatkowy blat, być może rozkładany choćby ze ściany? A może przedłużony kuchenny?

Case Study: biurko zamiast stolika kawowego w salonie

Czasem można też odwrócić świat do góry nogami i umiejscowić biurko w salonie, tak jak to miało miejsce w przypadku sprzedaży mieszkania poniżej. Właściciele mieszkali w mieszkaniu podczas całego procesu sprzedaży, więc likwidacja biurka z salonu nie wchodziła w grę. Pomyślałam jednak, że może to być bardzo dobry pomysł, właśnie w dobie pandemii.

HOME staging trendy balkony

I to był strzał w dziesiątkę! Mieszkanie sprzedało się w cenie powyżej oczekiwań, a oglądający chwalili takie rozwiązanie jako bardzo adekwatne do obecnej rzeczywistości. To jedno z tych mieszkań, gdzie nie trzeba było wielkich zmian. Wystarczyło przerzedzić regały, podkreślić strefę do pracy oraz odpowiednio zaaranżować całość pod grupę docelową.

HOME staging trendy balkony
HOME staging trendy balkony

Powyżej możecie też zobaczyć całe mieszkanie po Home Stagingu, żeby mieć lepszy ogląd na to, jak się prezentowało.

HOME staging trendy balkony

HOME STAGING TRENDY 2021: PODZIAŁ POMIESZCZEŃ

„Mój jest ten kawałek podłogi’ . Te słowa brzmią zupełnie inaczej, gdy odniesiemy je do obecnej sytuacji pracy w domu i pomyślimy o tym, czego teraz szukają klienci. Najmniejszy kawałek własnej przestrzeni stał się na wagę złota.

– odrębne pomieszczenia są kluczowe, szczególnie, gdy nagle wszyscy domownicy spędzają tygodnie na niewielkiej przestrzeni łącząc ze sobą różne funkcje – zabawa, nauka, praca, obowiązki domowe, ruch, itd..

Mała, ale osobna sypialnia; garderoba z biurkiem czy mały pokoik dla dziecka – a więc dodatkowe, choćby mniejsze metrażowo pomieszczenia są bardzo ważne.

Home staging Trendy 2021

– ilość pomieszczeń niekiedy staje się istotniejszym czynnikiem niż sam metraż mieszkania. Warto pokazać potencjał podziału na strefy lub dodatkowe pokoje. Choćby na rzucie mieszkania jako dodatkową opcję, dzięki czemu przyciągniemy szerszą grupę docelową, bez ponoszenia dużych kosztów na zmiany w układzie mieszkania.

Jak szybko możemy użyć tego trendu w HS?

Mobilne podziały: separatory w pokojach, regały z prześwitami, przeszklenia, a nawet karnisze z zasłonami montowane właśnie jako mobilny podział pokoju.

Ciekawym przykładem może być jeden z pokojów, w którym miałam przyjemność robić Home Staging. Przygotowany wcześniej przez inwestora dla 2 osób, właśnie z zastosowaniem podziału mobilnego – za pomocą regału oddzielono część sypialną od dziennej.

Home staging Trendy 2021
mobilny podzial przestrzeni

PODSUMOWANIE

Podsumowując – oto 3 najważniejsze trendy w Home Stagingu, które wyłoniły się w tym roku właśnie w związku z pandemią: podkreślenie przestrzeni zewnętrznej, wydzielenie miejsca do pracy oraz szukanie możliwości podziału pomieszczeń.

To tylko 3 trendy, które uważam za najistotniejsze, ale w moim Trendbooku znajdziesz ich aż 24!

Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to zapraszam Cię do przeczytania mojego Trendbooka dla Home Stagerów, w którym pokażę Ci zarówno same trendy, jak i przykłady ich zastosowania przez moje kursantki.

Nie zwlekaj i sprawdź, jak dzięki zastosowaniu najnowszych trendów z Home Stagingu możesz wznieść swój biznes poziom wyżej, lub zastosować je podczas sprzedaży czy wynajmu nieruchomości. Bo to właśnie te drobne detale robią ogromne różnice w osiąganych finalnie efektach.

P.S. Zobacz, co o Trendbooku piszą czytelnicy!

Zasubskrybuj podcast!

Zobacz również

Jak wybrać tapety modern farmhouse?

Jak wybrać tapety modern farmhouse? W tym wpisie pokażę Wam dokładnie jakie tapety modern farmhouse wybrałam do mojego domu i jak wyglądał proces ich kładzenia. Oczywiście sprawdzą się one też we wnętrzach w innym klimacie, ale wiem, że wiele osób, tak jak ja...

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

Inwestorka w Nieruchomości i Home Stagerka, Blogerka, Finansitka, Twórczyni Insta Stagingu.

Zwyciężczyni 2 kategorii w najbardziej prestiżowym konkursie dla Home Stagerów w skali światowej “2020 BEST OF HOME STAGING”, organizowanym przez IAHSP® International – “Staging Excellence” i “Client Care Excellence”.

Autorka poradnika “Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić”, opublikowanego również w wersji angielskiej. Członkini europejskiego stowarzyszenia dla Home Stagerów IAHSP® EUROPE. Twórczyni biznesowego kursu dla Home Stagerów.

Wraz z mężem prowadzi również firmę wynajmową. Pomaga inwestorom lepiej zarabiać na ich nieruchomościach na sprzedaż i wynajem, wydobywając z nich maksymalny potencjał i wyprzedzając oczekiwania rynkowe.

Pin It on Pinterest