Moje 5 ulubionych produktów Home Stagera z Flüggera
4 maja 2022
Klaudia Leszczyńska
Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić mój mały niezbędnik Home Stagera – 5 ulubionych produktów Home Stagera z Flüggera. „Jakiej farby użyć na Home Stagingu i czym pomalować płytki?” „Czy da się coś zrobić z plamą po zalaniu na suficie?” „Jakie znasz dobre tapety?” Nie zliczę pytań, które od Was dostaję odnośnie moich realizacji i produktów, które stosuję na co dzień w pracy Home Stagerki. A przy okazji korzystając z faktu, że właśnie wykańczam dom, chciałabym podzielić się z Wami moimi ulubieńcami z tej marki. Tym samym uchylę Wam rąbka tajemnicy, co znajdzie się w moim wnętrzu.
Ja np. zawsze kojarzyłam Flüggera z dobrymi farbami i odkryciem swego czasu był dla mnie fakt, że ich produktami można malować płytki w łazience. Co oczywiście poskutkowało tym, że przemiła Pani Beata z Flüggera opowiadała nam potem na webinarze, jak to robić właściwie. P.S. Nagranie jest wciąż dostępne do oglądania na moim kanale YT – tutaj możecie go obejrzeć.
Czego się dowiesz z tego artykułu?
- Jak pozbyć się śladów po gwoździach?
- Czym pomalować meble, płytki i drzwi?
- Jak malować po zalaniu i jak pozbyć się zacieków z sufitu?
- Jaką farbę wybrać?
- Jaką tapetę wybrać?
1. Easy Filler – jak pozbyć się śladów po gwoździach?
Easy Filler to taki trochę czarodziej, o którym często home stagerki marzą, a nie wiedzą, że istnieje naprawdę. Jest to biała lekka szpachlówka, która idealnie sprawdza się przy niewielkich, szybkich naprawach. A doskonale wiemy, że tych w Home Stagingu nie brakuje. Także zawsze wtedy, gdy walczycie z pęknięciami czy szczelinami w ścianie (np. śladami po gwoździach w dziwnych miejscach) – Easy Filler przyjdzie Wam z pomocą.
Dla mnie zaskoczeniem był fakt, że można z niego korzystać też przy wypełnianiu drobnych ubytków czy pęknięć w płytkach przed ich pomalowaniem. Podobnie jak zastosowanie tego produktu do wypełnienia otworów po uchwytach w meblach. A to nam daje możliwość zmiany uchwytów meblowych bez konieczności kupowania takiego samego rozmiaru, żeby dopasować się do otworów po poprzednich. Jeśli oczywiście fronty te później malujemy.
Ja korzystałam już z tej opcji właśnie podczas malowania szafy i wymiany przy tej okazji uchwytów na zupełnie inne. Zobaczcie jaka różnica!
2. Interior High Finish – czym pomalować meble, płytki i drzwi?
Kolejny produkt, który ucieszy każdą Home Stagerkę. To tak naprawdę emalia akrylowa do zadań specjalnych. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przemalować coś, co nie jest ścianą. Jeśli zastanawiacie się, czym pomalować drzwi, czym pomalować płytki albo czym pomalować meble – no to już wiecie. Parapety, framugi okienne, grzejniki i listwy przypodłogowe też się tutaj załapią. Przy czym pamiętajcie, że jeśli zabieracie się za malowanie płytek, to wcześniej muszą one być solidnie wyczyszczone, suche i zagruntowane (do gruntowania przed malowaniem używam produktu Fix Primer). A Interior High Finish możemy stosować tylko na płytkach ściennych w strefie suchej – nie w miejscach narażonych bezpośrednio na działanie wody. Czyli prysznic odpada i warto znać takie szczegóły, żeby zrobić to właściwie (tutaj pisałam więcej na ten temat).
Dodatkowo wspomnę, bo myślę że może to być też dla Was istotna kwestia, że przy tym produkcie mamy możliwość wyboru stopnia połysku 5, 20, 50 lub 90. Czyli nie będzie problemu, gdy chcemy w jednym miejscu mat, a w innym połysk.
Interior High Finish 50 wykorzystałam do rewolucyjnej metamorfozy mieszkania, gdzie zastosowałam ją do drzwi, okien i szafy w sypialni. Właścicielka chciała rozjaśnić mieszkanie, a dzięki malowaniu nie musieliśmy wymieniać szafy i drzwi. Do tego okna też wyglądają dokładnie tak, jak życzyła sobie inwestorka. Sami zresztą oceńcie efekty, a jeśli chcecie obejrzeć całą realizację, to zapraszam tutaj.
3. Interior Stop Primer – jak malować po zalaniu i jak pozbyć się zacieków z sufitu?
Przechodzimy teraz od czarodzieja do wojownika. Interior Stop Primer to Wasz sprzymierzeniec w walce z przebijającymi przez farbę plamami np. po dawnym zalaniu. Myślę, że sporo osób niestety miało “przyjemność” doświadczyć na własnej skórze tego jak te brutalne stare zacieki przebijają przez świeżo pomalowany sufit czy ścianę. Ten produkt przyda się do zablokowania przenikania plam wodnych, ale też przebarwień z sęków, żywicy czy tłustych plam.
A co dla mnie do domu? Flutex Pro 5 i tapety Flügger
4. Flutex Pro 5 – czyli jaką farbę wybrać?
Nie wiem jakie macie doświadczenia z malowaniem, ale za każdym razem kiedy na realizacji odpowiadamy fachowcowi, że będzie farba Flüggera, to jest wielkie uff dla niego. Zawsze ucieszeni i spokojniejsi. Dlaczego? Bo wiedzą, że nie będzie niespodzianek. A kto przerobił różne marki farb, ten wie, że często to bywa loteria. Niby kolor ok, ale potem jak przyjdzie do malowania, to efekty bywają różne. Zdarza się nawet, że fachowcy odmawiają pracy na niektórych markach, bo nie chcą potem mieć reklamacji od klientów, że ściana wygląda inaczej niż sobie wyobrażali.
Osobiście na realizacjach homestagingowych pracowałam na różnych producentach farb, ale jeśli mogę, to decyduję się na Flüggera – tak jak to było w przypadku wyżej przedstawionej realizacji. Przy wynajmach pomalowana nim ściana odpłaca się bezproblemowym czyszczeniem po najemcach. U siebie w domu też zdecydowałam się na tą farbę – mam nadzieję, że już niebawem będę Wam mogła pokazać pierwsze efekty prac wykończeniowych.
5. Tapety Flüggera – czyli solidna i elegancka tapeta
Nie wiem jak Wam, ale mi Flügger kojarzył się zawsze tylko z farbami i chyba od sąsiadki dawno temu usłyszałam, że mają tam też tapety. Bo akurat zdecydowała się na ich wybór. U mnie to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Ale kiedy przyjrzałam się im po raz kolejny, to chyba wtedy faktycznie mnie urzekły. Spędziłam ponad 2 godziny w krakowskim salonie przeglądając kolejne katalogi tapet i robiąc zdjęcia tym wybranym, z których potem wybrałam zwycięzców. Zależało mi nie tylko na wzorze, ale też na tym, żeby tapeta była solidna i miała ciekawą strukturę. W każdej jednej tak było.
Osobiście nie lubię przekombinowanych wzorów, kocham klasykę i najbliżej mi w preferencjach do stylu modern farmhouse. Dlatego w moim przedpokoju i biurze już niebawem zobaczycie właśnie takie klasyczne tapety. Za to przy pokojach dziecięcych musiałam już uwzględniać nie swoje preferencje, ale moich dzieci, ale na szczęście wybrały bardzo dobrze. Delikatne motylki do pokoju córeczki i astronauci na szarozielonym tle do pokoju synka. Połączymy to z różnymi kolorami i mam nadzieję, że wyjdzie bajkowo.
Znalazłaś już swojego faworyta z 5 ulubionych produktów Home Stagera z Flüggera?
Ciekawa jestem czy w zestawieniu moich 5 ulubionych produktów Home Stagera z Flüggera znaleźliście już swoich ulubieńców? Koniecznie dajcie znać, jeśli mieliście już możliwość przetestować coś z mojego zestawienia lub właśnie odkryliście czarodziejski produkt na kolejne realizacje 🙂
*Wpis powstał w ramach współpracy z marką Flügger
Zasubskrybuj mój podcast!
Zobacz również
Co może robić Home Stagerka i jakie może świadczyć usługi?
Co może robić Homestagerka i jakie może świadczyć usługi?Co może robić Homestagerka i jakie może świadczyć usługi? Uważam, że zakres możliwości jakie daje nam tam branża jest naprawdę ogromny i warto je poznać lepiej! W swojej blisko 10-letniej karierze...
Jak wybrać tapety modern farmhouse?
Jak wybrać tapety modern farmhouse? W tym wpisie pokażę Wam dokładnie jakie tapety modern farmhouse wybrałam do mojego domu i jak wyglądał proces ich kładzenia. Oczywiście sprawdzą się one też we wnętrzach w innym klimacie, ale wiem, że wiele osób, tak jak ja...
Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach
Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach Jak zmienić wygląd mieszkania bez generalnego remontu? Malowanie mebli na kolor ścian to proste rozwiązanie - dowiedz się, jak dobrać odpowiedni kolor i jakie farby wybrać, aby uzyskać spójny i harmonijny...
KLAUDIA LESZCZYŃSKA
Inwestorka w Nieruchomości i Home Stagerka, Blogerka, Finansitka, Twórczyni Insta Stagingu.
Zwyciężczyni 2 kategorii w najbardziej prestiżowym konkursie dla Home Stagerów w skali światowej “2020 BEST OF HOME STAGING”, organizowanym przez IAHSP® International – “Staging Excellence” i “Client Care Excellence”.
Autorka poradnika “Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić”, opublikowanego również w wersji angielskiej. Członkini europejskiego stowarzyszenia dla Home Stagerów IAHSP® EUROPE. Twórczyni biznesowego kursu dla Home Stagerów.
Wraz z mężem prowadzi również firmę wynajmową. Pomaga inwestorom lepiej zarabiać na ich nieruchomościach na sprzedaż i wynajem, wydobywając z nich maksymalny potencjał i wyprzedzając oczekiwania rynkowe.
Zdjęcia ,,przed” i ,,po” robią wrażenie
Bardzo ciekawe informacje i przydatne wskazówki 🙂
Dziękuję bardzo i cieszę się, że było przydatne 🙂
Byłem już na podobnych stronach, ale nie spotkałem się jeszcze z takim stylem wypowiedzi. Dopiero zaczynam się interesować tematem i jestem dość zielony, ale sam styl wypowiedzi bardzo przystępny. Dzięki temu w końcu się mogę dalej rozwijać, dziękuję.