Relacja z Gali Home Stagingu 2020

Home Staging Blog Klaudia Leszczynska

Klaudia Leszczyńska

15 września 2020

Home Staging Gala 2020

Dziś przed Wami tegoroczna Gala Home Stagingu 2020 w pełnej, blogowej krasie. Całe wydarzenie odbyło się online. Wielu z Was pewnie miało możliwość wziąć udział w naszym forum Home Stagingu online, ale na żywo. W tym wpisie chciałabym Wam przedstawić pokrótce tematy, które poruszyliśmy. Zaprezentuję także zwycięzców Gali Home Stagingu, czyli najlepszych polskich Home Stagerów.

W ramach Gali Home Stagingu odbyło się w sumie 5 spotkań w formie webinarów, o których chciałabym Wam dziś opowiedzieć. Na rynku nieruchomości można spotkać się ze stwierdzeniem, że Home Staging to taka nisza, jednak zainteresowanie tematem było ogromne! Na Galę zapisało się aż 700 osób! Po tej liczbie śmiem twierdzić, że Home Staging obecnie przeżywa w Polsce swój rozkwit i bardzo mnie to cieszy. To znaczy po prostu, że inwestorzy są coraz bardziej świadomi potrzeby home stagingu. Pojawiają się także nowe osoby, które chcą założyć firmę home stagingową.

Klaudia Leszczyńska – skąd się wzięłam w Home Stagingu?

Nasza Gala Home Stagingu 2020 zaczęła się od opowieści o tym, skąd się wzięłam w Home Stagingu. Często o to pytacie, a ja nigdy nie uważałam, żeby to był super ciekawy temat na np. post blogowy. Na webinarze opowiedziałam, co mi się przydało w tej działalności, skąd czerpię wiedzę i jak korzystam z innych moich zawodowych doświadczeń. Często pozornie zupełnie niezwiązanych z tym, co teraz robię. Taka luźna pogadanka i też trochę kulis działania w branży Home Stagingu.

Gala 2020

Home Staging – Panel Dyskusyjny

Kolejne spotkanie odbyło się z udziałem różnych polskich Home Stagerek i przygotowałam je w formie panelu dyskusyjnego. Zaprosiłam na niego w roli prelegentów: Martę Drozd, Martynę Szczawińską, Roksanę Kwaśnicką-Drozd, Agnieszkę Stefanowicz oraz Elwirę Święcicką. O czym rozmawiałyśmy? O cieniach i blaskach w pracy Home Stagera, ale też o specyfice konkretnych nisz. Np. o home stagingu na wynajem krótkoterminowy, home stagingu wynajmu na pokoje. Było też o wyzwaniach, źródłach inspiracji i dobrych praktykach. Mówiłyśmy także o różnych sposobach prowadzenia tego biznesu przez każdą z nas.

Naprawdę udany panel, który pokazał różnorodność pracy Home Stagera oraz możliwości, z których warto skorzystać. To był webinar pełen energii i motywacji. Ogromnie się cieszę, że udało nam się wspólnie zorganizować takie wydarzenie jak Gala Home Stagingu 2020 i zjednoczyć home stagingową branżę.

Prawo w Home Stagingu

Webinar prawniczy z Martą Wróblewską dla wielu Home Stagerów był prawdziwym objawieniem, ponieważ nasza branża wciąż jest w trakcie standaryzacji. W związku z tym wiele kwestii do tej pory było dla Home Stagerów dość niejasnych. Musieli sami szukać na nie odpowiedzi lub nawet nie byli świadomi istnienia pewnych zagadnień prawnych w Home Stagingu. Marta opowiedziała np. szczegółowo o tym, co powinna zawierać w sobie umowa Home Stagingu. Poruszyła także kwestie związane z rozliczeniami, zaliczkami, budżetem na Home Staging i formami płatności.

Marta Wróblewska opowiedziała co zawiera umowa Home Stagingu

Rozmawiałyśmy również o prawach do korzystania z różnego rodzaju grafik i materiałów dostępnych w internecie. Zarówno tych darmowych, jak i płatnych. No bo na przykład, czy można korzystać z grafik przeznaczonych do użytku osobistego w mieszkaniu, które przeznaczone jest przecież na cele prywatne? Wątpliwość pojawia się przy uświadomieniu sobie, że Home Stager korzysta z tejże grafiki w celach komercyjnych. Jak? Np. używając zdjęć w swoim portfolio lub do promowania mieszkania przy sprzedaży. Takich kwestii jest wiele i bardzo polecam Wam obejrzenie tego spotkania, jeśli działacie w branży Home Stagingu. Marta przygotowała też we współpracy ze mną umowę o Home Staging wraz z jej dokładnym omówieniem – totalny must have dla każdego Home Stagera.

Możliwości w Home Stagingu – Decluttering

O declutteringu jako możliwości pracy w Home Stagingu rozmawiałam z Marią Ernst-Zduniak. Sam decluttering nazywany jest potocznie odgracaniem. Jednak po wejściu w szczegóły okazuje się, że jest to praca bardzo mocno związana również z… psychologią. Pozbywanie się rzeczy i porządkowanie przestrzeni wokół to dla wielu osób proces bardzo emocjonalny, dlatego też nie łatwy. Maria opowiedziała o tym jak wygląda praca osoby zajmującej się na co dzień declutteringiem. Jakie są możliwości, ale też jakie predyspozycje musi mieć osoba, która chce się tym zajmować.

Możliwości w Home Stagingu – Decluttering

Finał Gali Home Stagingu – najlepsze realizacje polskich Home Stagerów

Podczas Finału Gali Home Stagingu zaprezentowałam najlepsze realizacje polskich Home Stagerów, wybrane ze zgłoszeń, które mi przysłaliście. Nie było to łatwe zadanie. Jednak warto było pochylić się nad tematem, aby pokazać na żywych przykładach o co chodzi w Home Stagingu.

Zwycięzcami zostali: Emilia Kołowacik (Sunday is Monday Home), Renata Łyjak (Home Profile), Marta Drozd (Marta Drozd Home Staging i Metamorfozy Wnętrz), Łukasz Wróblewski (Your Nest) i Agnieszka Stefanowicz (Twój Pokój w Krakowie). Ich realizacje zdecydowanie zasługują na szersze omówienie, więc zrobię to w kolejnym wpisie, a dziś zostawiam Was z lekkim niedosytem. I zdjęciem, które jest tak Instastagingowe, że nie miałam wątpliwości, że Agnieszka, będzie z pewnością wyróżniona na Gali Home Stagingu.

Home Staging Gala 2020

Gala Home Stagingu 2020 – po co to wszystko?

Wiem, że niektórzy zastanawiają się, po co właściwie zorganizowałam całe to wydarzenie. Dlaczego jak by na to nie patrzeć promuję swoją konkurencję? Dlatego, że wierzę, że współpraca przyniesie więcej korzyści wszystkim Home Stagerom w Polsce niż działanie osobno.

Jako specjaliści możemy mieć realny wpływ na to jak kształtuje się nasza branża. Czy nasze usługi będą postrzegane jako profesjonalne, czy będziemy tylko paniami od poduszek. Możemy sprawić, że Home Staging będzie postrzegany w branży nieruchomości jako usługa ekspercka. Taka, która ma na celu podniesienie wartości nieruchomości, a nie tylko jej udekorowanie. A to podejście zmienia zupełnie pogląd na Home Staging i jego sens. Ale żeby to wszystko osiągnąć musimy prowadzić nasze firmy Home Stagingowe efektywnie. Nie tylko zarabiać dla naszych klientów, ale też być w stanie zarabiać dla siebie, aby utrzymać się w ogóle na rynku. A z tym niestety masa Home Stagerów ma największy problem.

 

Biznesowy Kurs dla Home Stagerów

Zamknięcie Gali było jednocześnie otwarciem biznesowego kursu dla Home Stagerów, który odniósł wielki sukces. W pierwszej edycji wzięło udział aż kilkudziesięciu Home Stagerów! I to nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Takiego kursu do tej pory w Polsce nie było. Dlatego, że nie dotyczył on tego, jak przeprowadzić cały proces Home Stagingu, ale tego jak prowadzić biznes Home Stagingowy.

Cały kurs składa się z 2 mastermindów online na żywo oraz 5 modułów. Tematyka to: Automatyzacje w branży Home Stagingu, Oferta, Marketing, Wycena i Budżet. Tak naprawdę 5 najistotniejszych rzeczy, które decydują o tym, czy Home Stager będzie w stanie utrzymać się na rynku czy nie. Ale też, czy będzie w stanie świadczyć usługę, która będzie w pełni profesjonalna, a nie tylko oparta na hobby z doskoku. Bo Home Staging to, owszem, wiedza o designie, projektowaniu, łączeniu kolorów, itd., ale też o marketingu i sprzedaży. Jedno bez drugiego nie istnieje, dlatego Home Staging jest zupełnie czymś innym niż projektowanie. No bo jak można przekonać klienta o wartości Home Stagingu i jego sile sprzedażowej, jeśli Home Stager nie potrafi sprzedać nawet własnych usług? No właśnie, coś się wtedy gryzie.

Więcej o samym kursie przeczytacie tutaj, a jeśli chcecie dostać informację o kolejnej możliwości dołączenia, to zapiszcie się koniecznie na listę oczekujących. Podczas kursu prowadzę też dwie grupowe sesje na żywo, gdzie rozwiewam wszelkie wątpliwości i odpowiadam na pytania, które pojawiają się w trakcie reorganizacji biznesu Home Stagingowego. Do kursu dołączona jest też Umowa o Home Staging oraz ebook o Home Stagingu wraz z dostępem do webinarów.

.

Czy można obejrzeć jeszcze Galę Home Stagingu?

Wszystkie nagrania z Gali Home Stagingu są dodawane w bonusie do webinaru „Prawo a Home Staging”, który prowadziłam wraz z Martą Wróblewską. A kolejna Gala Home Stagingu już w czerwcu 2021 roku! Tymczasem zapiszcie się na newsletter koniecznie, bo szykuję serię instastagingowych wydarzeń, które pomogą Wam robić po prostu home staging na najwyższym poziomie! Szczegóły już wkrótce!

Zobacz również

Jak wybrać tapety modern farmhouse?

Jak wybrać tapety modern farmhouse? W tym wpisie pokażę Wam dokładnie jakie tapety modern farmhouse wybrałam do mojego domu i jak wyglądał proces ich kładzenia. Oczywiście sprawdzą się one też we wnętrzach w innym klimacie, ale wiem, że wiele osób, tak jak ja...

Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach

Malowanie zamiast remontu, czyli co trzeba wiedzieć o farbach Jak zmienić wygląd mieszkania bez generalnego remontu? Malowanie mebli na kolor ścian to proste rozwiązanie - dowiedz się, jak dobrać odpowiedni kolor i jakie farby wybrać, aby uzyskać spójny i harmonijny...

Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości?

Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości?Jak Home Stagerka może współpracować z agentem nieruchomości? Czy taka współpraca pośrednika z Home Stagerką ma sens? Jak podejść do takiej współpracy? Na jakich zasadach można współpracować? Dziś postaram...

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

KLAUDIA LESZCZYŃSKA

Inwestorka w Nieruchomości i Home Stagerka, Blogerka, Finansitka, Twórczyni Insta Stagingu.

Zwyciężczyni 2 kategorii w najbardziej prestiżowym konkursie dla Home Stagerów w skali światowej “2020 BEST OF HOME STAGING”, organizowanym przez IAHSP® International – “Staging Excellence” i “Client Care Excellence”.

Autorka poradnika “Home Staging. Jak skutecznie przygotować instagramowe wnętrze, żeby dobrze na nim zarobić”, opublikowanego również w wersji angielskiej. Członkini europejskiego stowarzyszenia dla Home Stagerów IAHSP® EUROPE. Twórczyni biznesowego kursu dla Home Stagerów.

Wraz z mężem prowadzi również firmę wynajmową. Pomaga inwestorom lepiej zarabiać na ich nieruchomościach na sprzedaż i wynajem, wydobywając z nich maksymalny potencjał i wyprzedzając oczekiwania rynkowe.

Pin It on Pinterest